Aktuālie mēneša produkti

LOMEXIN 600 mg mīkstās vaginālās kapsulas, N1

€ 1106
Produktu cenas internetā un aptiekās var atšķirties
Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma!
Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai!

Apraksts

LOMEXIN 600 mg mīkstās vaginālās kapsulas. Katra kapsula satur 600 mg fentikonazola nitrāta (fenticonazoli nitras). Palīgvielas ar zināmu iedarbību: nātrija etilparahidroksibenzoāts (E215), nātrija propilparahidroksibenzoāts (E217).
600 mg: ziloņkaula krāsas, gaismas necaurlaidīgas mīkstās želatīna kapsulas.
Vietējai vulvovaginālas kandidozes ārstēšanai pusaudzēm, kas vecākas par 16 gadiem, un pieaugušām sievietēm. Sievietēm, kas vecākas par 60 gadiem, pirms lietošanas nepieciešama iepriekšēja konsultācija ar ārstu.
Lomexin drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 16 gadiem nav pierādīta. Dati nav pieejami. Ieteicamā deva bērniem vecākiem par 16 gadiem ir tāda pati kā pieaugušajiem.

Lietošana

600 mg mīkstās vaginālās kapsulas. Viena 600 mg vaginālā kapsula jāievieto dziļi makstī vakarā pirms gulētiešanas kā vienreizēja deva. Ja simptomi saglabājas, otro lietošanas reizi var atkārtot pēc trīs dienām.

Zāles satur parahidroksibenzoātus, kas var izraisīt alerģiskas reakcijas (iespējams,vēlīnas). Ja rodas vietēja sensibilizācija vai alerģiska reakcija, ārstēšana jāpārtrauc.

Pacientiem jāiesaka konsultēties ar ārstu, ja:
- simptomi nav mazinājušies vienas nedēļas laikā,
- atkārtotu simptomu gadījumā (vairāk nekā 2 infekcijas pēdējos 6 mēnešos),
- iepriekšēja seksuāli transmisīvas slimības vēsture vai seksuāls kontakts ar
partneri ar seksuāli transmisīvu slimību,
- vecums virs 60 gadiem,
- zināma paaugstināta jutība pret imidazoliem vai citiem maksts pretsēnīšu līdzekļiem,
- jebkura neparasta vai neregulāra asiņošana no maksts,
- asiņaini izdalījumi no maksts,
- jebkāds vulvas vai maksts iekaisums, čūla vai pūslīši,
- jebkādas saistītas sāpes vēdera lejasdaļā vai dizūrija,
- jebkādas ar ārstēšanu saistītas nevēlamas blakusparādības, piemēram, eritēma, nieze vai izsitumi.

Mijiedarbības pētījumi nav veikti.
Vaginālās kapsulas sastāvā ietilpstošās taukainās palīgvielas un eļļas var sabojāt lateksa kontracepcijas līdzekļus. Lietojot šīs zāles, pacientiem jāiesaka lietot alternatīvas kontracepcijas metodes/veikt piesardzības pasākumus.

Grūtniecība:
Dati par fentikonazola lietošanu grūtniecēm ir ierobežoti. Pētījumos ar dzīvniekiem nav novērota teratogēna iedarbība, un embriotoksiska un fetotoksiska iedarbība novērota tikai ļoti lielās devās, lietojot iekšķīgi. Pēc vaginālas ārstēšanas ir sagaidāma neliela fentikonazola sistēmiskā iedarbība. Fentikonazols grūtniecības laikā jālieto ārsta uzraudzībā.

Barošana ar krūti:
Pētījumi ar dzīvniekiem, lietojot perorāli, parādīja, ka fentikonazols un/vai tā metabolīti var izdalīties pienā. Pat ja nav pieejami dati, kas liecinātu, ka fentikonazola vagināla lietošana cilvēkiem nosaka tā un/vai tā metabolītu izdalīšanos pienā, nevar izslēgt risku bērnam. Bērna barošanas ar krūti laikā fentikonazols jālieto ārsta uzraudzībā.

Fertilitāte:
Nav veikti pētījumi par fentikonazola ietekmi uz fertilitāti cilvēkiem, tomēr pētījumos ar dzīvniekiem nav pierādīta zāļu ietekme uz auglību.

Lomexin neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus vai apkalpot mehānismus.

Sastāvs

LOMEXIN 600 mg mīkstās vaginālās kapsulas. Katra kapsula satur 600 mg fentikonazola nitrāta (fenticonazoli nitras). Palīgvielas ar zināmu iedarbību: nātrija etilparahidroksibenzoāts (E215), nātrija propilparahidroksibenzoāts (E217). 600 mg: ziloņkaula krāsas, gaismas necaurlaidīgas mīkstās želatīna kapsulas.