Новости

Kā veikt drošus darījumus internetā?

Kā veikt drošus darījumus internetā?

Izmantojot drošu norēķinu sistēmu Verified by Visa un MasterCard SecureCode, varēsiet būt pārliecināti par jūsu kartes drošību, veicot darījumus internetā. Šī sistēma nodrošina maksimāli drošu iepirkšanos pie visiem tirgotājiem internetā, kas ir akceptējuši šo sistēmu.

Izvēlētā tirgotāja iesaistīšanos šajā sistēmā apliecina Verified by Visa vai MasterCard SecureCode simboli šī tirgotāja mājas lapā.

Drošos pirkumus internetā iespējams veikt, izmantojot DNB bankas internetbanku. Banka veiks jūsu identifikāciju, izmantojot jūsu internetbankas apstiprināšanas paroli vai kodu no kodu kalkulatora.

Šo paroli vai kodu jums jāievada attiecīgajā lodziņā DNB bankas mājas lapā. Atcerieties - jūsu parole ir internetbankas apstiprināšanas parole vai kods no kodu kalkulatora!

Uzmanību! Banka piedāvā veikt darījumu apmaksu bez papildu autorizācijas. Lai izmantotu šo iespēju, izvēlieties "Apstiprināt bez koda". Šo iespēju varat izmantot 3 reizes. Atcerieties! Ievadot nepareizu kodu trīs reizes, Jūs jau būsiet izmantojis iespēju veikt darījumu bez papildu autorizācijas. Ja zināt savu paroli un esat izveidojis savu Drošības ziņojumu DNB internetbankā, varat uzsākt drošu iepirkšanos jebkurā interneta veikalā, kas ir pievienojies sistēmām Verified by Visa vai MasterCard SecureCode.

DROŠĪBAS ZIŅOJUMS

Ar drošības ziņojumu iespējams veikt maksimāli drošus norēķinus internetā!

Lai jūs būtu pilnībā pārliecināts, ka, veicot maksājumu internetā, sniedzat savas norēķinu kartes datus DNB mājas lapā, nevis citā interneta mājas lapā, iesakām jums izveidot un ievadīt savu Identifikācijas ziņojumu DNB internetbankas sadaļā "Konti un Kartes" / "Manas kartes" / Drošības ziņojums". Tas var būt jebkurš brīvā formā uzrakstīts teksts, piemēram, "Esi sveicināts" u.tml., ko zināsiet un atpazīsiet vienīgi jūs un kas garantēs jūsu maksājumiem maksimālu drošību.

Pēc Drošības ziņojuma vienreizējas ievadīšanas katru reizi, kad jūs veiksiet interneta darījumu pie sistēmās Verified by Visa vai MasterCard SecureCode reģistrēta tirgotāja, jūsu izveidotais teksts parādīsies DNB mājas lapā pirms aicinājuma ievadīt apstiprināšanas paroli vai kodu no kodu kalkulatora.


Pirkumu veikšanas kārtība:

  1. Ieejiet interneta veikalā un veiciet preču vai pakalpojumu izvēli. Pēc tam kā maksāšanas līdzekli izvēlieties norēķinu karti.
  2. Ievadiet savas norēķinu kartes numuru un derīguma termiņu. Ja jūs veicat pirkumu interneta veikalā, kas ir iesaistījies Verified by Visa vai MasterCard SecureCode sistēmā, atvērsies DNB lapa, un jūs būsiet aicināts tajā ievadīt savu paroli. Pirms paroles ievadīšanas pārbaudiet, vai sakrīt darījuma summa un valūta, kas ir redzama bankas lapā, ar faktisko darījumu summu. Gadījumā, ja darījumu summas ir dažādas, iesakām atteikties no darījuma veikšanas pie šī tirgotāja un nospiest pogu "Atcelt".
  3. Parādīsies jūsu izveidotais Drošības ziņojums, parādot, ka jūs atrodaties tieši DNB lapā.
  4. Gadījumā, ja jūsu Drošības ziņojums neparādās vai atšķiras no iepriekš izveidota Drošības ziņojuma lapā, drošības apsvērumu dēļ iesakām jums savu paroli vai kodu neievadīt un atteikties no darījuma veikšanas pie šī tirgotāja, nospiežot pogu "Atcelt".
  5. Uzmanību! Pirms paroles ievadīšanas aplūkojiet, vai redzamais Drošības ziņojums sakrīt ar to, ko izveidojāt DNB internetbankā! Ievadiet savu paroli un nospiediet taustiņu "Apstiprināt". Jūsu identitāte tiek apstiprināta un darījums noslēgts.
  6. Ja esat aizmirsis paroli, ienāciet sev ērtākajā DNB bankas filiālē, lai uzrakstītu iesniegumu par paroļu nomaiņu uz sākotnējām parolēm. Jūs varēsiet saņemt jauno paroli jau uzreiz, turklāt - par paroļu nomaiņu nav nekādas papildu maksas.

Статьи по теме