Новости

Kas ir mīlestība

Kas ir mīlestība

Kas ir mīlestība? - atbild Mēness aptiekas farmaceites!

Mīlestība ir intīmas, dziļas un noturīgas pozitīvas jūtas pret citu cilvēku, kas ietver gan kaislīgu seksualitāti, gan platonisku maigumu, vecāku nesavtīgo ziedošanos bērnu labā vai arī uz izņēmuma stāvokli vērstu pievēršanos pieaugušam partnerim.*

Katram no mums ir sava izpratne par vārdu "mīlestība". Valentīdienā piedāvājam ieskatīties, ko par mīlestību saka mūsu aptieku farmaceites!

Lelde Gordejeva: "Mīlestība, manuprāt, ir beznosacījumu saikne starp diviem cilvēkiem, kuri ciena viens otru, uzticas, sargā un lolo. Kuri savas atšķirības spēj apvienot kopīgam mērķim, kas palīdz pārvarēt un labot otra trūkumus, tādā veidā sasniedzot kopīgus sapņus. Kas ienes smaidus, prieku, drošību, iedrošinājumu un laipnību."

Inese Sniedze: "Mīlestība ir ļoti plašs jēdziens. Brieduma gados uz šo vārdu skatās ļoti nopietni - pret bērniem, mazbērniem un savu tuvāko cilvēku. Mīlestība, tas ir tāds vārds ar lielo burtu, ko nekad vienkārši neizrunā tāpat. Izsakot šo vārdu, tas uzliek cilvēkam lielu atbildību. Ja saka "Es Tevi mīlu!", tad apakšā tam ir dziļa doma."


Alda Vitkaua: "Man liekas, ka mūsu profesija pati par sevi ir mīlestība - mīlestība pret cilvēkiem, pret darbu. Lai ar cilvēkiem strādātu, ir jābūt iekšējai mīlestībai pret apkārtējo. Un cilvēki jau jūt, vai tu viņu gaidi, vai vienkārši tikai stāvi."

Natālija Ļitovkina: "Mīlestība ir. Mēs to jūtam, bet aprakstīt to ir grūti un tādas konkrētas vienas definīcijas nav, jo mīlestība var būt ļoti dažāda."

Anastasija Tonkoškura: "Mīlestība, tas ir vienkārši būt kopā. Mīlestība, tas ir piedot pat, ja ļoti dusmojies. Mīlestība, tas ir, kad viņš auklē bērnu, kad mamma guļ. Mīlestība, tas ir smieties kopā."

Jekaterina Andrejeva "Mīlestība ir kā vējš, to nevar redzēt, bet to var just."

Kristīne Daņiļēviča: "Mīlestība ir bioķīmiski procesi."

Klinta Indriksone: "Mīlestība ir nesavtīga ziedošanās otra labā."

Kristīne Trūpa: "Mīlestība mums katram ir savādāka...Tā vienlaicīgi var būt bezgalīgi skaista un neiedomājami sāpīga, ārkārtīgi liela un dažreiz nekas...Mūsu sirds un jūtas pašas nosaka mīlestības apmērus, bet, lai kā tai dzīvē arī nebūtu, mīlestība ir pacietīga, tā nav skaudīga, mīlestība ir laipna, tā nav iedomīga, mīlestība ir cēlsirdīga un tai nav robežu, tā maina mūs un mūsu sirdis."

Kitija Estere Geidāne: "Mīlestība ir gan fizisks, gan emocionāls pārdzīvojums un sajūtas, kuras jūtam pret sev dzīvē tuvām lietām, skaņām, smaržām un, protams, cilvēkiem. Mīlestība rada patīkamu jucekli galvā, no kura mums ir atkarība. Šī atkarība ļauj pacelties pāris centimetrus virs zemes."

Jeļena Petrišina: "Mīlestība tās ir jūtas, ko tevī izsauc cilvēks, kuram tu esi blakus."

Zane Beneza: "Man mīlestība ir savstarpēja cieņa, uzticība. Tās ir mazās bērna rociņas, kas vakarā pēc darba apķeras ap kaklu, samīļo un sabučo. Tā ir tīra un dziļa, tā pieņem otru cilvēku, viņa vērtības, mērķus. Tā nevērtē cilvēka izskatu vai sociālo stāvokli, bet gan pieņem viņa iekšējo pasauli. Bet vispirms ir jāiemācās cienīt un mīlēt, un pieņemt sevi tādu, kāds nu katrs esam, tikai un vienīgi tad šīs fantastiskās jūtas spēsim dot otram cilvēkam."

Rita Baidecka: "Daudzi izmisīgi meklē panaceju - universālu līdzekli, kurš spējīgs palīdzēt visos dzīves gadījumos, atrisināt visas problēmas, bet tikai daži no mums ir to atraduši! Tā ir tepat, starp mums. To sauc Mīlestība! Tā ir mīlestība pret apkārtējiem, ģimeni, darbu, klientiem, dzimteni, pret katru līdzcilvēku. Kad mēs mīlam, viss apkārt mainās, dzīve kļūst gaišāka un pazūd visas sāpes un likstas. Tā ir kā avots, no kura var smelties dzīvesspēku un prieku, bet galvenais - veselību! Kad tavā dzīvē ir mīlestība, viss sāk izdoties, uzlabojas veselība, piepildās visas vēlēšanās. Mīlēt var jebko, ja nav otras pusītes pie sāniem, nevajag bēdāt, vajag mīlēt visus līdzcilvēkus, dzīvi, zvērus, augus...visu apkārt jāmīl, tad dzīve sniegs arī pretī divreiz lielāku mīlestību. Tas ir kā elpot - mīlēt ir dzīvībai nepieciešami!"

Žanna Kleina: "Mēdz teikt, ka mīlestība ir kā vējš, to nevar redzēt, bet to var sajust. Kas mīlestība ir man? Mīlestība man nav kaut kas tikai viens. Man svarīgākās ir divas mīlestības, viena - romantiskā, pret manu vīru, un otra - mātes mīlestība pret manu dēlu. Februārī vairāk runājam par romantisko mīlestību, kas, manuprāt, ir dziļas un nesavtīgas, noturīgas beznosacījuma jūtas, kas izpaužas ar pieķeršanos, uzticību un gādību."


Autors: Nellija Majore

http://menessaptieka.blogspot.com/2017/02/kas-ir-milestiba-atbild-meness-aptiekas.html

Статьи по теме