Jaunumi

188 “Mēness aptieka” klienti izmantojuši e-receptes

188 “Mēness aptieka” klienti izmantojuši e-receptes

Visaktīvāk e-recepšu izrakstīšanu uzsākušas lielās slimnīcas Rīgā, kā arī dažas ģimenes ārstu prakses Latvijas reģionos, liecina “Mēness aptieka” saņemto e-recepšu apjoms. Šobrīd 188 “Mēness aptieka” klienti izmantojuši e-receptes, iegādājoties medikamentus 7,5 tūkstošu eiro apmērā. Daļa no aptieku klientiem e-receptes izmantojuši vairākkārt.

“Lai arī pagaidām e-receptes izmanto salīdzinoši neliela daļa no “Mēness aptieka” klientiem, redzam, ka ir ārstu prakses un medicīnas iestādes, kas jau šobrīd aktīvi izmanto e-recepšu izrakstīšanas iespējas. “Mēness aptieka” klienti interesējas par e-receptes lietošanu un aptieku iespējām tās pieņemt. Šobrīd e-recepšu izmantošanas apjomi vistiešāk atkarīgi no ārstu vēlmes un gatavības izmantot piedāvātās e-veselības iespējas, izrakstot receptes elektroniski. “Mēness aptieka” farmaceiti un farmaceitu asistenti ir apmācīti un gatavi darbam ar e-receptēm,“ norāda holdinga „Repharm” ģenerāldirektors Dins Šmits.

Pašlaik e-receptes lietotas 50 „Mēness aptieka”. Kā liecina “Mēness aptieka” iesniegtās e-receptes, visbiežāk tās medikamentu saņemšanai izmanto Rīgā un izraksta lielo universitātes slimnīcu ārsti. Savukārt reģionos visaktīvāk e-recepšu izmantošanu uzsākušas dažas ģimenes ārstu prakses Aizputē, Alūksnē un Jelgavā.