Šobrīd ļaužu, kuri no mājas iziet nevar, kļūst arvien vairāk. Hroniskām kaitēm, vājai imunitātei, funkcionāliem traucējumiem un Covid-19 radītiem ierobežojumiem pievienojušās arī pamatotas bažas pakrist uz slidenas ietves. „Mēness aptieka” labi palīdz atrisināt recepšu zāļu piegādi un saņemšanu, ja ir sarežģīti to izdarīt aptiekā, un pieprasījums recepšu zāļu piegādei uz mājām jaunā gada pirmajās nedēļās ir pieaudzis par 20%. Pagaidām tas vēl tomēr ir jaunums, tādēļ rīcības plānu šādam gadījumam sīkāk apraksta „Mēness aptiekas” farmaceits, aptiekas vadītājs un konsultants tiešsaistē Vadims Brižaņs.
Aptieku darba laika izmaiņas valstī ieviestās komandantstundas laikā.
Pat visparastākās iesnas nav nekas patīkams, taču daudz nepatīkamākas ir komplikācijas, kad infekcija ieperinās deguna blakusdobumos, izraisot akūtu rinosinusītu jeb, kā to joprojām dēvē tautā, – haimorītu. Tomēr arī šādā situācijā nav pamata lielam uztraukumam. Par iemesliem, kāpēc tā, stāsta Veselības centru apvienības un Rēzeknes slimnīcas LOR ārsts, ķirurgs Rihards Urtāns.
Svētku galds ir īpašs ar to, ka tam ierasts sagādāt gardāku un daudzveidīgāku mielastu nekā ikdienā. Taču, apmierinot vēlmi nobaudīt pilnīgi visu, bieži vien gadās nodarīt pāri gremošanas sistēmai, radot pārslodzi, kas jūtama vēl vairākas dienas pēc svētkiem. Ko darīt, lai palīdzētu organismam atgūties? Marina Kaplāne, uztura speciāliste, VCA
Dažu vai pat visu zobu zaudējums mūsdienās nav neatrisināma problēma – trūkstošo zobu aizvietošanai izmanto gan neizņemamas, gan izņemamas protēzes. Taču arī mākslīgos zobus, tāpat kā smaganas un visu mutes dobuma gļotādu, vajag kopt regulāri un pareizi. Tas ne tikai pagarinās protēzes mūžu, bet ļaus dzīvot pilnvērtīgi, neslēpt smaidu un izbaudīt katru maltīti.
Saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatību tiekam aicināti retāk apmeklēt pārtikas veikalus. Tomēr jāpadomā arī par svētku laikam galdā liekamo. Neļausimies neveselīgiem ēšanas paradumiem! „Mēness aptiekas” farmaceiti ir sagatavojuši ieteikumus kopā ar Veselības centru apvienības uztura speciālisti Anitu Baumani.
Ja vitamīnus lieto īstajā laikā, tas palīdz organismam tik nepieciešamās vielas efektīvāk uzņemt un labāk tās izmantot. Vitamīni lietojami pareizās devās, pareizā diennakts laikā un atbilstoši ilgi. Vitāli svarīgākie vitamīni jālieto arī atbilstoši vecumam. Pašlaik vairāk jādomā par imunitāti stiprinošo D un C vitamīnu. Ērika Pētersone, Mēness aptiekas farmaceits.
Prostatas palielināšanās var negatīvi ietekmēt vīrieša dzīves kvalitāti un izraisīt virkni veselības problēmu. Mēness aptiekas farmaceits Vadims Brižaņs skaidro, ka prostatas hiperplāzija rodas, kad vīrieša prostata ar gadiem lēnām palielinās. Vadims Brižaņs, Mēness aptiekas farmaceits.
Par šo slimību runā un raksta tik bieži, ka tev var šķist – kurš gan to nezina? Taču saslimstība ar cukura diabētu nemazinās, tāpēc izlasi uzmanīgi! Un, ja nepieciešams, rīkojies! Vadims Brižaņs, Mēness aptiekas farmaceits