Jaunumi

Prezentēs atraktīvu veselības mācības alternatīvu – datorspēli „Veselībnieks”

Prezentēs atraktīvu veselības mācības alternatīvu – datorspēli „Veselībnieks”

Datorspēles jaunākā skolas vecuma bērniem „Veselībnieks” – nodošana lietotājiem notiks 12. februārī plkst. 15.00 Ekonomikas un kultūras augstskolā, Rīgā, Lomonosova ielā 1/5. Pasākums ietver ekspertu diskusiju, rekomendācijas un ieteikumus pedagogiem un vecākiem. Pirmie spēlētāji – J. Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kora dalībnieki.
Latvijā par veselību, veselīgu dzīvesveidu un ķermeni skolā integrēti runā vairākos mācību priekšmetos – sociālajās zinībās, bioloģijā un ētikā, kā arī audzināšanas stundās. Vecāki dažkārt ir pārliecināti, ka svarīgāko iemācīs skolā, bet no skolas puses jūtama paļāvība, ka svarīgāko informāciju par veselību bērns iegūs no vecākiem. Ārsti šo situāciju uzlūko ar bažām, tādēļ realizēta veselības uzņēmumu grupas „Repharm” iniciatīva – datorspēle „Veselībnieks”. Tā ir personālo un pārnēsājamo datoru interneta pārlūka platformas viktorīnas tipa datorspēle, kas desmit tematiskās sadaļās ietver ārstu sagatavotus 450 jautājumus.

Reinis Siliņš, ģimenes ārsts, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija: „Uzlūkoju šo kā vienu no daudzajiem primārās profilakses soļiem, kas uzlabo sabiedrības veselību kopumā. Spēli droši iesaku vecākiem, lai spēlē to kopā ar saviem bērniem, izzina veselīga dzīvesveida pamatlietas, arī dažādas slimības, tādējādi spējot no tām izvairīties. Tā var būt kā interaktīva nodarbības daļa skolā, kā jauns, lietderīgs rīks mācību procesam.”

Dins Šmits, „Repharm” ģenerāldirektors: „Lai īstenotu pacienta veselībai veltītos pūliņus, mums ir svarīgs izglītots pacients. Radījuši patiešām noderīgu rīku – veselības datorspēli skolēniem – ceram uz vecāku, pedagogu un arī veselības aprūpes institūciju ieinteresētību veselības jautājumu aktualizēšanā.”

Lolita Neimane, diētas ārste, Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmu Uzturs un Uzturzinātne vadītāja: „Jārēķinās, ka pašlaik, kad runāt par uzturu un veselīgu dzīvesveidu ir populāri, ir arī daudz maldīgu uzskatu. Vēlamies pieejami spēles formā aktualizēt ar uzturu saistītos jautājumus un sniegt jaunajai paaudzei pamatīgas, uz pētījumiem balstītas zināšanas.”
Spēles galvenā mērķauditorija ir bērni vecumā no 8 gadiem līdz 12 gadiem. Spēlēt vēlams kopā ar pedagogiem vai vecākiem. Satura redaktore ir ģimenes ārste, Ģimenes medicīnas asociācijas biedre un ārstu žurnāla „Medicus Bonus” medicīnas redaktore Linda Šauriņa. Sadaļu par uzturu kopā ar studentiem izstrādājusi Lolita Neimane. Spēles tehnisko un māksliniecisko pusi veidojuši Ekonomikas un kultūras augstskolas studiju programmas “Datorspēļu dizains un grafika” studējošie un docētāji programmas direktora Dr.oec. Kaspara Šteinberga vadībā.