Jaunumi

Uz Māmiņu kongresu!

Uz Māmiņu kongresu!

„Mēness aptieka” kopā ar kolēģiem pārliecinoši iesaistās Māmiņu kluba organizētā Māmiņu kongresa notikumu programmā. Kongress māmiņām un jaunajām ģimenēm notiks 25. novembrī Semarah Hotels Lielupe SPA&Conferences viesnīcā Lielupē.

Kongresa lielajā zālē ar izglītojošu priekšlasījumu uzstāsies RSU pasniedzēja, „Mēness aptieka” farmaceitu izglītības konsultante Inga Urtāne, atbildot uz jautājumu – ko topošā māmiņa var vaicāt farmaceitam, un pastāstot par zāļu un vitamīnu izvēles niansēm grūtniecības laikā un bērniem. Kongresa Veselības stacijā pieturā „Mēness aptieka” no zinošiem farmaceitiem varēs uzzināt svarīgo, kas saistīts ar tēju lietošanu visai ģimenei, gan tieši, gaidot bērniņu, kā arī nogaršot Rīgas Farmaceitiskās fabrikas veselīgās un gardās tējas. Tur varēs sastapt arī Lactobex labo baktēriju vīriņu no „Grindeks”, kurš atgādinās, kuras no baktērijām ir tieši nepieciešamas, nevis bīstamas. Kongresa laikā ikviena topošā māmiņa, reģistrējoties „Mēness aptieka” stacijā, saņems dāvanu ar vitamīniem, higiēnas un citām noderīgām precēm un noderīgiem informācijas materiāliem. Mēness aptieka sarūpējusi 250 šādas dāvanas.

Savukārt Veselības centru apvienības Sievietes veselības centra „Aura” vadītāja. Edīte Domaševa klausītājām pastāstīs par ultrasonogrāfijas lomu grūtniecības laikā, iztirzājot mītus un patiesību par šo tēmu, bet VCA Sievietes veselības centra „Aura” dzemdību speciāliste Karlīna Elksne raksturos piecus būtiskākos uztura ietekmes faktorus grūtnieces un mazuļa labsajūtai. VCA „Aura” veselības stacijā topošās māmiņas varēs ieraudzīt savu gaidāmo mazuli, klātienē veicot 3D un 4D ultrasonogrāfiju ar iekārtu "Voluson S", kas nodrošina izcilu vizualizāciju un precizitāti izmeklējumiem. Būs pieejama arī ārstnieciskā vingrošana kvalificēta fizioterapeita uzraudzībā (Bobata vingrošana mazuļiem no 3 mēnešu līdz 1 gada vecumam, rehabilitācijas celiņš ar sliedēm, bumbām, taktilajiem diskiem bērna stājas un koordinācijas nostiprināšanai, grūtnieču vingrošana, jaundzimušā pozicionēšanas apmācība). Būs pieejama konsultācija par ķermeņa masas indeksu, varēs izmērīt arī asinsspiedienu un konsultēties ar sertificētu vecmāti.