Raksti

Pārliecinies, vai esi gatavs dalībai maratonā!

Pārliecinies, vai esi gatavs dalībai maratonā!

Strauji tuvojas lielais Lattelecom maratons, kas pulcēs tūkstošiem dalībnieku, gan kuri nodarbojas ar skriešanu profesionālā līmenī, gan arī tos, kuriem skriešana nozīmē uzturēt sevi pie labas veselības. Šobrīd dalība maratonā kļuvusi ne tikai par sportisku izklaidi, bet arī par kopīgiem svētkiem un cilvēki bieži vēlas piedalīties tieši šīs kopības sajūtas dēļ, bet šajā gadījumā ir jāspēj tomēr izvērtēt savas spējas. Tādēļ pirms uzsākt trenēties, lai piedalītos maratonā, jebkāda garuma distancē un neatkarīgi no sava vecuma, būtu labi veikt komplekso veselības pārbaudi, lai pārliecinātos par savu veselības stāvokli. Par kompleksajiem izmeklējumiem konsultē klīnikas "Aura Premium" nodaļas vadītāja ārste Natālija Leitāne.

Kompleksie izmeklējumi nozīmē pārbaudīt organisma sistēmu kopējo veselību un ar to palīdzību var atklāt ļoti daudz dažādu slimību arī, kad tās vēl nedod cilvēkam jūtamus simptomus. Mūsdienās šāda veida izmeklēsana vairs nav obligāta un cilvēki tagad ļoti bieži par veselības pārbaudēm aizmirst, jo ir pārāk aizņemti darbā un sevi atstāj otrajā plānā. Tieši tas ir iemesls, kāpēc kompleksās veselības pārbaudes jeb Check-up ir kļuvušas tik populāras, jo ar to palīdzību cilvēks var sevi izmeklēt ļoti organizēti un īsā laika periodā. Ierodoties "Aura Premium" klīnikā, pacientam nav jāstaigā pa vairākem kabinetiem pēc kārtas pie dažādiem speciālistiem, bet ārsti nāk pie pacienta. Tas būtiski samazina pārbaudēm nepieciešamo laiku un padara izmeklēšanu vieglu un ērtu pašam cilvēkam. Vidēji Check-up aizņem vienu līdz divas dienas pa dažām stundām katrā. Rezultātus pacients iegūst uzreiz pēc visu izmeklējumu veikšanas.

Saistībā ar dalību maratonā, visiem cilvēkiem, kuri gatavojas to darīt, ir jāsaprot, ka skriešana tomēr ir nopietna slodze sirdij, kuras laikā būtiski pastiprinās elpošana, sirds sāk straujāk pumpēt asinis un paātrinās pulss. Tāpēc pie jebkādām sirds-asinsvadu sistēmas veselības problēmām skriešana nav vēlama, īpaši tiem cilvēkiem, kuri ir pārcietuši infarktu vai mikroinsultu. Tāpat nav ieteicams skriet cilvēkiem, kuri slimo ar astmu un arī glaukomas (paaugstināts acs iekšējais spiediens) slimniekiem.

Klīnika "Aura Premium" piedāvā speciāli cilvēkiem, kuri nodarbojas vai vēlas sākt nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, izstrādātu komplekso izmeklēšanas programmu "Sporto droši!". Tās ietvaros tiek veikts sirds slodzes tests, kas parāda sirds spēju pārpumpēt asinis, un pārbaudītas kāju vēnas, vai tajās nav izmaiņas, kas pie slodzes var radīt zināmas problēmas. Izejot šo komplekso izmeklēšanas programmu, ārsts dod slēdzienu par to, vai pacienta veselības stāvoklis atļauj vai neatļauj piedalīties maratonā, bet noteikti jāņem vērā, ka jebkuram organismam ir jāadoptējas slodzei. Tieši tādēļ klīnikā ir piejama arī fizioterapeitu grupa, kura var palīdzēt cilvēkam sagatavoties dalībai maratonā, atbilstoši trenējoties un izvēloties sev piemērotāko distanci, kā arī ieteikt labākosvingrinājumus gan pirms, gan pēc skriešanas un pareizu elpošanu skriešanas laikā. Ideālā variantā gatavoties maratonam būtu jāsāk trīs līdz četrus mēnešus pirms, bet klīnikas fizioterapeiti palīdzēs sagatavoties arī trīs līdz četru nedēļu laikā. Nekādā gadījumā maratonā nedrīkst piedalīties pienācīgi nesagatavojoties, jo netrenētam ķermenim tā ir pārāk liela slodze un tam var būt nopietnas sekas, kuras var izpausties arī ne vienmēr uzreiz, bet parādīties vēlāk.

Ieteikumi maratonam: pirms dalības veikt kompleksās pārbaudes, ērti un labi ievalkāti apavi, iepriekšējā naktī obligāti jāizguļas, jābūt atbilstošam uzturam un pirms un pēc maratona jāizpilda atbilstoši vingrinājumi.

Klīnikā "Aura Preium" Check-up veikšanai nav nepieciešams nosūtījums, to var veikt jebkurš iedzīvotājs un arī cilvēki, kuri pastāvīgi nedzīvo Latvijā. Kopā ar rezultātiem pacients saņem rekomendācijas un vajadzības gadījumā tiek nozīmēta arī ārstēšana.

Natālija Leitāne - "Pacients pie mums ir pirmajā vietā, vienmēr tiek sadzirdēts un uzklausīts. Klīnikā strādā augstas klases speciālisti, kuri ir ļoti pretimnākoši." Lai pieteiktos kompleksai izmeklēšanai klīnikā "Aura Premium", zvaniet pa tālruni 20015889 vai rakstiet uz e-pastu:

Autore: Nellija Majore