Raksti / Jaunumi

Dabīgās eļļas ķermeņa ādas kopšanai un striju profilaksei

Dabīgās eļļas ķermeņa ādas kopšanai un striju profilaksei

Ādas kopšanas līdzekļu sortiments ir ļoti plašs un bagāts ar dažādiem komponentiem, un neatņemama nozīme to starpā ir dabīgām eļļām. Bieži vien eļļas var arī pievienot kā papildus komponentu jau esošam ādas kopšanas līdzeklim vai lietot vienas pašas. Šīs dabīgās eļļas ir augu ekstrakti, kas pamatā tiek iegūti no ziediem, lapām vai sēklām. Katrai dabīgai eļļai piemīt noteikti efekti, tādēļ svarīgas ir gan šo eļļu īpašības, gan pašas ādas tips un vajadzības.

Dažādi uz ādas stāvokli un arī veselību kopumā pozitīvi iedarbojošies efekti novēroti vairāk kā 25 dažādām eļļām. Cilvēkiem ar ne tikai sausu (tai skaitā, ekzēmas un psoriāzes jeb zvīņēdes pacientiem), bet arī jutīgu ādu lielisks risinājums ir mandeļu eļļa, kas ir bagāta ar omega 3 taukskābēm. Vitamīni C, E un jo īpaši A ir zināmi kā efektīvi komponenti cīņā ar ādas novecošanās pazīmēm un tie visi vienkopus ir atrodami no mežrozīšu augļiem iegūtā eļļā. Lavandas smarža ir pazīstama ar savu nomierinošo efektu, var palīdzēt uzlabot miegu, savukārt, tās eļļa ļoti efektīvi palīdz savilktai, niezošai ādai, kā arī pasargā no dažādiem kaitīgiem ārējās vides agresoriem – līdz ar to piemīt arī anti-aging īpašības. Tāpat lavandas eļļai piemīt pretiekaisuma efekts, tā var mazināt apsārtumu un, lai arī vairāk paredzēta sausai un jutīgai ādai, neatstās taukainu sajūtu pēc lietošanas.

Strijas ir ādas saistaudu plīsumi, kas visbiežāk veidojas strauju ķermeņa pārmaiņu gadījumā – straujas svara izmaiņas, strauja augšana pusaudžu vecumā, grūtniecība (ietekmē līdz pat 90% grūtnieču). Visbiežāk tās novēro uz krūtīm, sēžamvietas, gurniem, vēdera, augšstilbiem un augšdelmiem. Ādas elasticitāti uzlabo, ādu nomierina un dziedē, tādēļ striju veidošanās profilaksei un esošu striju samazināšanai rekomendē mandeļu, argāna, lavandas, rūgtā apelsīna, neroli, granātābolu ēterisko eļļu lietošanu.    

Dabīgās eļļas ir laba dabīgu līdzekļu izvēle gan veselas ādas kopšanai, mitrināšanai, gan arī, pateicoties nomierinošajām, pretiekaisuma, antibakteriālajām un citām lieliskajām īpašībām, dažādu ādas saslimšanu un problēmu gadījumā.

Dr. med. Elga Sidhoma