Jaunumi

Bezrecepšu zāļu anotācijas pie mums arī angļu un krievu valodā

Bezrecepšu zāļu anotācijas pie mums arī angļu un krievu valodā

    Visās „Mēness aptieka” tagad pieprasīto 70 bezrecepšu zāļu anotācijas ir pieejamas arī angļu un krievu valodā. Tādējādi veicinām pareizu medikamentu lietošanu. 
    Medikamentu anotāciju tulkojumi ir pieejami ikvienam pacientam visās „Mēness aptieka” aptiekās Latvijā. Ikviens mūsu klients var lūgt farmaceitam izdrukāt nepieciešamo anotāciju angļu vai krievu valodā. Tas varētu būt nepieciešams tiem, kuri pēc konsultācijas/sarunas ar farmaceitu vēlas par medikamentu arī izlasīt, taču informāciju par zālēm labāk izprot angļu vai krievu, nevis latviešu valodā. Mediķi ir novērojuši, ka pirms bezrecepšu medikamentu iegādes pircēji nereti nemaz nekonsultējas ar ārstu un arī farmaceita konsultāciju neizmanto pilnībā. Tādēļ tieši šo zāļu anotāciju tulkojumi ir atzīti kā visnepieciešamākie. 
    Kopumā Latvijas aptiekās nopērkamo bezrecepšu medikamentu apjoms pārsniedz 400 nosaukumu. Iztulkotas ir tieši pieprasītāko, tātad iedzīvotājiem vairāk nepieciešamo vairāk nekā 70 medikamentu anotācijas. Tie lielākoties ir tādi pircēju pieprasīti bezrecepšu medikamenti, kurus lieto saaukstēšanās, iesnu, alerģijas, sliktas dūšas, nelielu traumu gadījumā, kā arī dažādi pretsāpju, pretklepus līdzekļi u.tml. 
    “Precīza informācija par zālēm ir viens no atslēgas elementiem, lai pacieti vajadzības gadījumos tās lietotu pareizi. Bieži pirktu bezrecepšu medikamentu anotāciju pieejamība krievu un angļu valodā palīdzēs izvairīties no nepareizas zāļu lietošanas. Medikamentu anotāciju tulkojumu saskatām kā neaizvietojamu sava darba daļu, lai uzlabotu farmaceitiskās aprūpes pieejamību neatkarīgi no klientu valodas prasmēm. Vēlamies, lai mūsu pacienti ir labi informēti, veseli, līdzestīgi ārstēšanas procesam, lai izjūt mūsu īpašās rūpes un vēršas pēc padoma pie „Mēness aptieka” farmaceita,” norāda AS „Sentor Farm aptiekas” valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Juskovecs. 
    “Farmaceits vienmēr var konsultēt pacientu par zālēm un to lietošanu, taču tagad mēs varam piedāvāt klientam vēl papildu pakalpojumu, proti, izdrukāt zāļu anotāciju pacientam labāk saprotamā valodā, ja tas ir nepieciešams. Mūsu ikdienā gan tas būs vēl viens papildu pienākums, taču esmu gandarīta par šo pacientiem noderīgo informāciju” atzīst „Mēness aptieka” vecpilsētas aptiekas vadītāja Jevgēnija Zvirbule.