Jaunumi

Darbu atsākusi „Mēness aptieka” stacionārā „Gaiļezers”

Darbu atsākusi „Mēness aptieka” stacionārā „Gaiļezers”

Pēc Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra (RAKUS) „Gaiļezers” poliklīnikas atjaunošanas ērtās, gaišās, mūsdienīgai farmaceitiskai aprūpei atbilstošās telpās darbu atsākusi „Mēness aptieka”.

„Mēness aptiekai” RAKUS stacionārā Gaiļezers darbojas ilgstoši un stacionāra rekonstrukcijas laikā gan pacientiem, gan ārstiem nācās sadzīvot ar neērtībām, ko radīja tik pierasti tuvās aptiekas slēgšana uz remonta laiku. Tagad „Mēness aptieka 82” atkal atvērta ikvienam apmeklētājam, kuram ir nepieciešamas zāles vai kāds cits no aptiekas produktiem. Jaunatvērtā „Mēness aptieka” atrodas netālu no iepriekš pierastās vietas Gaiļezera stacionāra centrālajā gaitenī līdzās pacientu uzgaidāmajai telpai. Aptiekas rekonstrukcijā atbilstoši mūsdienīgas aptiekas vajadzībām ieguldīti vairāk nekā 20 tūkstoši eiro. Aptiekā tagad ir ērti netraucēti uzklausīt farmaceita padomu, ir iekārtota viegli pārskatāma pašapkalpošanās zona.

Dmitrijs Juskovecs, AS „Sentor Farm aptiekas” valdes priekšsēdētājs: „Esam gandarīti, ka atkal varam atsākt darbu „Mēness aptiekā” RAKUS stacionārā „Gaiļezers”. Tieši šajā aptiekā ikdienā jau ilgu gadu garumā vērojama laba aptiekas farmaceitu un stacionāra ārstu sadarbības rezultātā īstenota farmaceitiskā aprūpe, kas palīdz nodrošināt pacientiem veiksmīgāku ārstēšanās procesu. Ceram, ka mūsdienīgi pārveidotā aptieka būs lieliska vide kvalitatīvam farmaceita darbam un pacienti vienmēr varēs saņemt nepieciešamo farmaceitisko palīdzību. Vēlamies ieguldīt darbu un zināšanas, lai ikdienā sadarbotos ar mediķiem, tādējādi gādājot par vislabāko farmaceitisko aprūpi ikvienam pacientam.”

Ēriks Kalniņš, RAKUS stacionāra „Gaiļezers” galvenais ārsts: „Farmaceitiskā aprūpe ir veselības aprūpes sastāvdaļa, jo aptiekā farmaceits pacientam izskaidro, kā zāles lietojamas un uzglabājamas, pastāsta par jaunākajiem medikamentiem, kā arī iespējām zāles aizvietot ar citām, lētākām, vajadzības gadījumā iesaka bezrecepšu medikamentus. Tas, ka slimnīcā atrodas aptieka, ir labi un ērti gan ārstniecības personālam, kas vienmēr laikus var uzzināt par jaunumiem un izmaiņām aptiekas produktu klāstā, gan, protams, pacientiem, kuri tepat, slimnīcā, var iegādāties visus ārsta nozīmētos medikamentus.”

Normunds Beļskis, RAKUS Atbalsta fonda izpilddirektors: „Aptiekai slimnīcā ir īpaša loma. Tās ikdienas nepieciešamība bija labi vērojama periodā, kad aptieka bija uz laiku slēgta un gan pacienti, gan ārsti ik pa brīdim interesējās, kad atkal tā būs atvērta. Ar „Mēness aptieku” slimnīcai ir iedibināta ilgstoša sadarbība. Arī Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcas Atbalsta fonds vairākus projektus ir īstenojis šīs sadarbības ietvaros, par ko esam ļoti gandarīti, jo tas ir liels ieguvums arī slimnīcas mediķu saimei. Mēs vēlam jaunatvērtajai aptiekai veiksmīgu darbību, palīdzot pacientiem!”