Jaunumi

Diskusija par skolēnu veselībpratību

Diskusija par skolēnu veselībpratību

Lai aktualizētu tēmu par skolēnu veselībpratību, 12. novembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra lasītavā (7. stāvā) notika ekspertu diskusija, kurā piedalījās vecāku pārstāvji, ārsti, izglītības un veselības nozaru speciālisti. 

Pasākuma laikā, piedaloties Friča Brīvzemnieka pamatskolas 6. klases skolēniem, tiks prezentēta arī izglītojošās spēles jaunākā skolas vecuma bērniem „Veselībnieks” – mobilā aplikācija. 

Eksperti meklēja atbildes jautājumam, vai plašajā informācijas klāstā par veselību ir pietiekami bērniem fokusētu ziņu, kas nodrošinātu iespēju apgūt zināšanas par veselību un veselības aprūpes pakalpojumiem, ārstniecību, rosinātu pieņemt pareizos savai veselībai nozīmīgos lēmumus. Vai ir sistēma, kas to veicinātu? Latvijas skolās par veselību, veselīgu dzīvesveidu un ķermeni integrēti runā vairākos mācību priekšmetos, taču medicīnas profesionāļi arvien vairāk atzīst, ka zināšanu par savu ķermeni un veselību bērniem tomēr pietrūkst. 
Ekspertu diskusijā un „Veselībnieks” mobilās aplikācijas prezentācijā piedalījās: 
- Inga Akmentiņa-Smildziņa, vecāku organizācijas „Mammām un tētiem” vadītāja
-Reinis Siliņš, Lauku Ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis 
- Dr.chem., Mg.ped. Aira Aija Krūmiņa, RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras docētāja 
- Maija Pauniņa, Slimību profilakses un kontroles centra Veselības veicināšanas vadības nodaļas vadītāja 
- Anita Muižniece, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre 
- Antoņina Ņenaševa, “Iespējamās misijas” ekonomikas un sociālo zinību skolotāja un metodiķe 
- Dr. med. Dins Šmits, „Repharm” direktoru padomes priekšsēdētājs 
- Biedrība “Papardes zieds” 
Kopš februāra skolēniem pieejams papildu rīks veselībpratības veicināšanai – veselības uzņēmumu grupas „Repharm” realizētā iniciatīva – viktorīnas tipa datorspēle „Veselībnieks”. Tā šobrīd papildināta un visiem pieejama lietošanai mobilajās ierīcēs kā aplikācija ar desmit tematiskās sadaļās sagrupētiem 500 jautājumiem, to atbildēm un saistošu tematisku papildinformāciju, ko sagatavojuši ārsti. 
Par spēli „Veselībnieks” 
Spēles galvenā mērķauditorija ir bērni vecumā no 8 gadiem līdz 12 gadiem. Spēlēt vēlams kopā ar pedagogiem vai vecākiem. Satura redaktore ir ģimenes ārste, Ģimenes medicīnas asociācijas biedre un ārstu žurnāla „Medicus Bonus” medicīnas redaktore Linda Šauriņa. Sadaļu par uzturu kopā ar studentiem izstrādājusi Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmu Uzturs un Uzturzinātne vadītāja Lolita Neimane. Spēles tehniskā un mākslinieciskā izveide – sadarbībā ar Ekonomikas un kultūras augstskolu. 

Diskusija un prezentācijas pasākums notiek, pateicoties Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalstam. 

Vairāk informācijas: Līga Ribkinska; Veselības uzņēmumu grupa „Repharm” 
T.+371 22302996;  

Nodrošinot pakalpojumus pilnā veselības aprūpes ciklā — no veselīga dzīvesveida uzturēšanas iespējām līdz diagnostikai un ārstēšanai — „Repharm” ir veselības aprūpes jomā strādājošu Latvijas uzņēmumu grupa, kas apvieno AS „Sentor Farm aptiekas” (attīsta „Mēness aptieka” zīmolu), AS „Veselības centru apvienība", SIA „Centrālā laboratorija”, AS „Rīgas Farmaceitiskā fabrika” un AS „Recipe Plus”.