Jaunumi

Paralimpieši saņem iedvesmojošus  sveicienus  pirms startiem Tokijā

Paralimpieši saņem iedvesmojošus  sveicienus  pirms startiem Tokijā

Sirsnīgie atbalstītāju sveicieni „Mēness aptiekas” sarūpētajā ceļasomā ir sasnieguši galamērķi – Latvijas parasportisti olimpiskajā ciematā Tokijā lasa uzmundrinājuma vārdus tieši dienā, pirms sākas atbildīgie starti.

Latvijas paralimpieši ir noslēguši treniņnometni Rīgas sadraudzības pilsētā Fudzi, ieradušies paralimpiskajā ciematā, lepni piedalījušies spēļu atklāšanas ceremonijā, kur  Latvijas karogu ienesa četrkārtējais paralimpiskais čempions, vieglatlēts Aigars Apinis un loka šāvēja Ieva Melle. Jau rīt ir  svarīgie starti mūsu parasportistiem  Ievai  Mellei loka šaušanā, Jurijam Semjonovam 100 m peldēšanā, Diānai Dadzītei diska mešanā Rihardam Snikus paraiejādē un Baibai Rorbahai vālītes mešanā. Kopumā Latviju pārstāv 7 sportisti 7 sporta veidos. Kopā ar sportistiem arī sporta ārste, fizioterapeite, treneri, kā arī apkalpojošais personāls. Startu grafikam, intervijām ar parasportistiem un citai aktuālai informācijai var sekot Latvijas Paralimpiskās komitejas mājas lapā (skatāma arī tiešraide no Tokijas), kā arī sociālo tīklu kontos.

Paralimpiskais sports ir augsts mūsu planētas iedzīvotāju dzīves izaugsmes un lielo dzīves vērtību apliecinājums. „Mēness aptieka” savu lieldrauga statusu nes ar īpašu atbildību un cieņu un ir viens no galvenajiem atbalstītājiem.  Paralimpiskās  spēles nav tikai cīņa par uzvarām, bet gan liela uzvara, sākot no pirmajiem sportista soļiem ceļā uz šo mērķi!

Foto: Gatavojot ceļasomu, „Mēness aptiekas” farmaceits, aptiekas vadītājs Vadims Brižaņs vēstulē raksta: “Sekoju līdzi Taviem startiem, Rihard, un ticu, ka Tu spēj daudz. Meistarība ir, tādēļ vēlu, lai Tevi un uzticamo kompanjonu pavada veiksme!”

Ceļasoma ar praktisku un emocionālu saturu

„Mēness aptieka” kā komandas lieldraugi  sagatavoja vērtīgu ceļasomu  sportistiem. Somas satura veidošanā aicinājām līdzdarboties arī partnerus no „Centrālās laboratorijas” un „Veselības centru apvienības”, kā arī aptiekas klientus un mūsu valsts Saeimas pārstāvjus. Tajā ir sportistiem pirms startiem obligātās medicīniskās maskas, Rīgas farmaceitiskās fabrikas ražotie roku dezinfekcijas līdzekļi un īpašie sveicieni – daudz sirsnīgu vēstuļu ar „Mēness aptiekas” vadības,  farmaceitu, arī ārstu, aptiekas klientu, kā arī vairāku Saeimas deputātu laba vēlējumiem pirms tālā ceļa un startiem. Tā „Mēness aptiekas” farmaceite, aptiekas vadītāja Ieva Virza sūta īpašus sveicienus komandas karoga nesējai savai vārda māsai Ievai Mellei:  “Ieva, uzņēmība, mērķtiecība un neatlaidība vienmēr atmaksājas. No sirds vēlam, lai Tokijā prāts ir mierīgs, rokas – drošas un stipras, lai bultas trāpa mērķa centrā un šīs nozīmīgās sporta sacīkstes sniedz patiesu gandarījumu! Mēs esam ar Tevi!”

Cīnīsies 7 sporta veidos                                                                          

Latviju XVI paralimpiskajās spēlēs Tokijā pārstāv 7 sportisti. Paravieglatlētikā – Aigars Apinis, Diāna Dadzīte, Edgars Bergs, Baiba Rorbaha, paraiejādē – Rihards Snikus, peldēšanā – Jurijs Semjonovs un loka šaušanā – Ieva Melle. Četrkārtējais paralimpisko spēļu čempions un daudzkārtējais pasaules čempions Aigars Apinis – diska mešanas disciplīnā (F52 medicīnas klase). Aigaram šīs būs sestās paralimiskās spēles, taču šogad pirmo reizi viņš nesīs Latvijas karogu. Viņš līdz šim paralimpiskajās spēlēs ir izcīnījis 8 medaļas, tai skaitā 4 zelta godalgas, kļūstot par godalgotāko sportistu Latvijā. 2016. gada paralimpisko spēļu zelta un bronzas medaļas ieguvēja, vairākkārtēja pasaules un Eiropas čempione Diāna Dadzīte – šķēpa mešanas un diska mešanas disciplīnās (F55 klase). Diānai šīs būs otrās paralimpiskās spēles. Eiropas čempions un paralimpisko spēļu medaļnieks Edgars Bergs – lodes grūšanas disciplīnā (F35 klase). Viņš līdz šim paralimpiskajās spēlēs izcīnījis divas sudraba un divas bronzas medaļas. Šogad Edgars izcīnīja zelta medaļu Eiropas čempionātā paravieglatlētikā lodes grūšanā. Jaunā sportiste Baiba Rorbaha – vālītes mešana (F32 klase). Šogad Eiropas čempionātā paravieglatlētikā Baiba izcīnīja 3. vietu vālītes mešanas sacensībās, sasniedzot jaunu personīgo rekordu. Baibai šīs būs pirmās paralimpiskās spēles viņas karjerā. Vairākkārtējs Eiropas čempions paraiejādē Rihards Snikus ar daudzkārt godalgoto zirgu King of the Dance – paraiejādē (Grade I, Individual). Rihards šogad starptautiskās sacensībās Nīderlandē, kurās piedalījās gandrīz visi spēcīgākie konkurenti, izcīnīja trīs zelta medaļas. Jaunais sportists Jurijs Semjonovs – peldēšana (S8, 100m peldējums uz muguras). Jurijam šīs būs pirmās paralimpiskās spēles viņa karjerā. 2018. gadā viņš savā klasē kļuva par Eiropas čempionu peldēšanā. Savukārt 2019. gadā Pasaules čempionātā parapeldēšanā viņš izcīnīja godpilno 4. vietu, nodrošinot dalību Tokijas paralimpiskajās spēlēs, un šogad Eiropas čempionātā arī izcīnīja 4. Vietu. Ieva Melle – loka šaušana (recurve open). Ievai šīs būs otrās paralimpiskās spēles. 2016. gadā Ieva kļuva par Latvijas čempioni loka šaušanā gan paralimpisko, gan loka šāvēju bez invaliditātes konkurencē. Paralimpiskajās spēlēs Riodežaneiro viņa izcīnīja 8. vietu individuāli un 9. vietu jaukto komandu konkurencē.

Foto: Paralimiskā komanda

Kopš 2000. gada paralimpiskajās spēlēs Latvija ir izcīnījusi 15 medaļas. Tas ir labākais rezultāts starp Baltijas valstīm un 49. labākais rezultāts pasaulē. Starptautiskā Paralimpiskā komiteja, apkopojot rezultātus pēc katras valsts izcīnīto medaļu skaita, valsts iedzīvotāju skaita un cilvēku ar invaliditāti skaita, ir apzinājusi, ka Latvija ieņem pirmo vietu rezultātu ziņā pēc Riodežaneiro Vasaras Paralimpiskām spēlēm 2016.gadā.

Kopumā Tokijā šogad paralimpisko spēļu programmā iekļauti 22 sporta veidi – loka šaušana, badmintons, boccia, kanoe airēšana, riteņbraukšana, paralimpiskā iejāde, 5-a-side futbols, golbols, galda teniss, taekvando, džudo, pauerliftings, airēšana, šaušana, sēdvolejbols, peldēšana, triatlons, ratiņbasketbols, ratiņpaukošana, ratiņregbijs, kā arī ratiņteniss.