Jaunumi

“Recipe plus" ir uzvarējusi iepirkumā par vakcīnu pret Covid-19 izvadāšanu

“Recipe plus" ir uzvarējusi iepirkumā par vakcīnu pret Covid-19 izvadāšanu

Veicot vairāk nekā 800 kilometru autoceļu maršruta kopgarumu, realizēta pirmo vakcīnu pārvešana no Valsts asinsdonoru centra uz visiem 10 plānotajiem galamērķiem Latvijā. Atbilstoši paredzētajai pārvešanas kārtībai zāļu lieltirgotavas „Recipe plus” loģistikas darbinieki 28. decembrī nogādāja vakcīnas deviņiem galamērķiem,  Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā vakcīnas tika nogādātas jau 26. decembrī.

Pirmās zāļu lieltirgotavas „Recipe plus” automašīnas uz tālākajiem galamērķiem ar  farmācijas uzņēmumu „Pfizer" un „BioNTech" izstrādātajām vakcīnām pret Covid-19, kā arī vakcinēšanai nepieciešamajiem palīgmateriāliem (šļircēm un dezinfekcijas šķīdumu) vakcinēšanai devās jau šorīt pēc plkst. 4 no rīta, lai nogādātu vakcīnas  Liepājas, Ziemeļkurzemes, Jēkabpils, Rēzeknes, Daugavpils, Vidzemes reģionālajās slimnīcās, kā arī Jelgavas pilsētas slimnīcā. Šīsdienas tuvākie maršruti – Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca. Vakcīnu piegāde realizēta atbilstoši plānotajam, un lieltirgotavas darbinieki ir gatavojas nākamajam vakcīnu piegādes posmam.

„Recipe plus” ir izstrādāta loģistikas sistēma, specifiski nepieciešamais transports un darbam gatavs personāls. Vienā vārdā izteiktais process – izvadāšana vai piegāde – vakcīnas gadījumā ir sarežģīts daudzpakāpju process, kuram jau ir sagatavots algoritms izpildei, jo ir bez atkāpēm ir jāievēro īpašais temperatūras režīms vakcīnai. Atkāpes no tā nevienā no posmiem nav pieļaujamas. Uzņēmums ir gatavojies, gan papildus ieguldot, gan izzinot vajadzīgo informāciju, gan praktiski sagatavojoties un aktīvi sadarbojoties ar atbildīgajām valsts institūcijām.  

„Recipe plus” uzņemas šo sabiedrībai nepieciešamu uzdevumu, kas palīdzēs iespējami ātrāk pārvarēt veselības krīzi. Tādējādi šim darbam ir arī ļoti tiešas ar Latvijas ekonomiku saistītas konsekvences, taču primāri tā ir sociālā atbildība. 

Dins Šmits

“Recipe Plus” pārstāvis