Jaunumi

Rūpes par veselību atmaksājas... ar auto!

Rūpes par veselību atmaksājas... ar auto!

Mēs bieži esam tik pavirši – iepērkamies, bet izdoto kases čeku nevērīgi atstājam turpat uz letes vai vienkārši izmetam. Par laimi, dažkārt otrpus letei strādā kāds labais gariņš, kurš atgādina: «Ar savu čeku piedalieties loterijā, varbūt tieši jums gadīsies lielais laimests!» Tieši tā izdarīja «Mēness aptiekas» farmaceite Dubultu poliklīnikā, un, pateicoties viņai, jūrmalniekam Imantam Polim tagad ir jauns «Opel Astra»!

Centralizētās siltumapgādes inženieris Imants Polis novērtē savas veselības cenu. Viņš lasa rakstus par veselības saglabāšanu internetā, presē un, viņaprāt, vērtīgo piefiksē, lai vēlāk apspriestos ar savu ģimenes ārsti vai farmaceitiem: vai šis uztura bagātinātājs tiešām ir labs, vai manam organismam nāktu par labu šie vitamīni, zivju eļļa, minerālvielas? Tādēļ Imantam nereti vajag iegriezties aptiekā. «Dzīvoju Jūrmalā, Dubultos, un aptiekas man te ir ērti sasniedzamas. Viena «Mēness aptiekas» filiāle atrodas tirdzniecības centra «Elvi». Kad eju pirkt produktus, pie viena varu iegriezties. Otra iekārtota Dubultu poliklīnikas telpās – pēc vizītes pie ģimenes ārstes Liānas Ozoliņas ar visām izrakstītajām receptēm tūdaļ dodos uz aptieku, pat mētelis nav jāvelk!» Imants priecājas.

Tieši tāpēc, ka Imants rūpējas par savu veselību, viņš slimo reti. Tomēr katram reizēm gadās! Tā, piemēram, šoziem, pēc masiera kabineta apmeklējuma Imants sakarsis iznācis uz ielas, aukstajā vējā saaukstējies, un visi nepatīkamie vīrusa infekcijas simptomi bija klāt – iesnas, klepus, kaklā kasās. Parasti šādos gadījumos viņš dodas pie ģimenes ārsta, lai pārbaudītu veselības stāvokli un saņemtu rekomendācijas, kā ārstēties. «Todien, ejot mājās pēc ārsta apmeklējuma, iegāju poliklīnikas aptiekā un iegādājos ieteiktos pretklepus sīrupus, zāļu tējas u. c. Kad saņēmu pirkumu, farmaceite man piekodināja: «Lūdzu, izlasiet «Mēness aptiekas» jaunāko avīzīti. Tur aprakstīta mūsu aptieku lielā loterija. Jūs esat iegādājies šī mēneša akcijas preces. Ja atzīmēsiet čeka numuru un piedalīsieties loterijā, varbūt tieši jums laimēsies!» Regulāri iepērkoties šajā aptiekā, biju jau ielāgojis šo laipno farmaceiti, uzklausījis viņas padomus medikamentu iegādei. Domās viņu mēdzu pat dēvēt par savu farmaceiti. Uzvārdu gan nezināju, tikai vārdu, kas rakstīts uz plāksnītes un piestiprināts aptiekāra virsvalka kabatiņai – Liene.

Piederu kārtīgajiem – pirkuma čekus nekad prom nemetu. Ir taču interesanti kontrolēt izdevumus, lai varētu plānot savu un visas ģimenes mēneša, gada budžetu. Čeki tam noder. Tomēr teikšu taisnību: ja farmaceite Liene Seņko (jā, jā, tagad zinu arī viņas uzvārdu!) nebūtu vērsusi manu uzmanību uz «Mēness aptiekas» loteriju, es droši vien tajā nepiedalītos,» atzīst Imants. Tālāk viss noritēja, kā jau laimes lutekļiem gadās: 16. janvārī Imantam piezvanīja «Mēness aptiekas» administrācijas darbiniece un paziņoja, ka šoreiz lielais laimests ticis tieši viņam – Imantam Polim. Ne vairāk un ne mazāk kā jauns automobilis «Opel Astra»! «Sākumā pat nespēju noticēt. Vai tikai kāds nemēģina mani izjokot?» Imants tagad smejas. Taču zvanītāja bijusi pati nopietnība: vajagot nofotografēt attiecīgā pirkuma čeku un nosūtīt attēlu uz «Mēness aptiekas» biroju, tad vēl vajadzēšot parakstīt līgumu, dažus dokumentus, nokārtot apdrošināšanu, un braukt mājās ar jauno auto. Tā arī viss notika, un 26. janvārī svinīgos apstākļos Imants saņēma jaunās, sudrabotās «Astras» atslēgas.

Auto vadīšanas tiesības Imantam ir jau sen. Arī automobilis bija – vecs, bet ļoti labi saglabāts moskvičs. «Tikai nesen to pārdevu – aizbrauca mans vecais auto uz Mākoņkalnu Rēzeknes pusē. Neesmu no tiem, kas ikdienā starp mājām un darbu vizinās ar auto, citādi kājām nemaz nesanāk pastaigāt – sēdi automobilī, tad darbā pie rakstāmgalda, bet vakarā atkal turpini sēdēt – iepretī televizoram. Tomēr braucamais reizēm ir pat ļoti vajadzīgs, tāpēc biju jau sācis domāt par cita automobiļa iegādi. Tagad šīs rūpes un naudas izdošana atkritusi,» Imants priecājas. Kaut gan gluži bez rūpēm jau neiztikt, jo Imantam jāapgūst jaunais automobilis – kam domāts katrs mērinstruments un tamlīdzīgi. «Kad pirmoreiz apsēdos pie stūres, jutos gandrīz kā kosmosa kuģī – gaismas, pogas, mērinstrumentu skalas... Instrukciju vienmēr turu pie rokas, citādi iebraucu, piemēram, uzpildīt degvielu un nemāku atvērt bākas vāciņu! Citiem automobiļiem tas bija vienkārši, bet katram mūsdienu transportlīdzeklim šī opcija atšķiras. Pēc nedēļas visu jau biju apguvis, tagad atliek tikai braukt un priecāties,» pirmajos iespaidos pie jaunā auto stūres, dalās Imants. Cik labi tomēr, ka Imantam bija sava farmaceite! Ja nebūtu viņas laipnā pamudinājuma, nebūtu Imantam arī sudrabotās «Astras»!

Veiksme, pārsteigums, prieks – tie ir vārdi, kas nāk parātā, ja iedomājamies par loteriju. Lielāka vai mazāka balva loterijā – tā sagādā prieku un gandarījumu. Vairāk prieka laimīgajam uzvarētājam, bet vairāk gandarījuma tiek tieši loterijas rīkotājiem. Tā noticis arī šajā reizē, kad sadalītas „Mēness aptiekas gada lielās loterijas!” balvas. Loterija jau būtībā ir tāda lieliska spēle, kurā vairāku mēnešu garumā (šajā reizē no 2016. gada 1. novembra līdz 2017. gada 16. janvārim) piedalās tūkstošiem cilvēku (šajā reizē aptuveni 30 000), bet dažādas balvas iegūst vien paši veiksmīgākie – vairāk nekā 120 loterijas dalībnieku dažādos Latvijas novados. Tomēr šis spēles vainagojums bija iespēja, iepērkoties kādā no “Mēness aptiekām”, iegūt zvaigzni –par 2016. gada auto jauno “Opel Astra”. Auto atslēgu saņemšanas brīdis savukārt ir skaists un satraukuma pilns piedzīvojums, sajūtot rokās vēl gandrīz nemaz neripojuša auto atslēgas, fotografējoties uz sarkanā Amserv autosalona paklāja un sirsnīgi jo sirsnīgi sveicinot uzvarētāju. Kad pārsteigums prieks un rimis, tā vietā dzimst prieks par iegūtās balvas lieliskajām auto īpašībām un praktisko noderību . To izbaudīt Imantam Polim no sirds vēl viss kuplais “Mēness aptiekas” kolektīvs. 

Sagatavoja Vija Vāvere