Jaunumi

Starptautisks ilgtspējas indekss apliecina „Mēness aptiekas” līderību farmācijas nozarē

Starptautisks ilgtspējas indekss apliecina „Mēness aptiekas” līderību farmācijas nozarē

„Mēness aptieka” 2022. gadā ir ilgtspējīgākais zīmols farmācijas nozarē. Saņemot par 11 pozīcijām augstāku Latvijas iedzīvotāju vērtējumu nekā pērn, tā kopvērtējumā starp visām nozarēm / visiem uzņēmumiem Latvijā ierindojusies 9. vietā, – liecina Eiropas plašākā neatkarīgā zīmolu ilgtspējas pētījuma (Sustainable Brand Index™) jaunākie rezultāti. „Mēness aptiekas” darbība ilgtspējības kontekstā novērtēta, analizējot attieksmi pret vidi un sociāli atbildīgu rīcību, kā arī pētīts, kāda loma produktu un pakalpojumu sniedzēju izvēlē iedzīvotāju skatījumā ir dažādiem ar ilgtspējību saistītiem jautājumiem.

Starptautiskā ilgtspējas indeksa ziņojums tapis laikā, kad jau vairāk nekā mēnesi Ukrainā notiek karadarbība. Pētījuma autori norāda, ka sociāli atbildīga rīcība šajā kontekstā turpmāk iegūs vēl lielāku nozīmi, vienlaikus saglabājas un aktualizējas vidi un klimatu ietekmējošas uzvedības izmaiņu nepieciešamība. Atzīts arī, ka aptieku darbība Latvijā kopumā ilgtspējības kontekstā tiek augstu novērtēta.

„Repharm” grupas farmaceitiskā biznesa uzņēmumu valdes priekšsēdētāja Vilma Druliene: „Ilgtspējas novērtējumā apliecināt līderību farmācijas nozarē mums ir izdevies atkārtoti. Šis novērtējums īpaši spēcina apņēmību turpināt aizsāktos projektus, nozīmīgi iesaistīties, atbalstot Ukrainā cietušos iedzīvotājus un darīt arvien vairāk vides saglabāšanai.  Saskatām, ka iedzīvotāju apliecinātais vērtējums balstīts tieši sociāli atbildīgā rīcībā, ieguldot nozares speciālistu izglītībā, ziedojot, atbalstot iedzīvotājus pandēmijas apstākļos, ieguldot paralimpiskās kustības attīstībā Latvijā. Nozīmīgi bijuši arī mūsu īstenotie vides saglabāšanas risinājumi, aicinot zāles iegādāties atbildīgi, rūpējoties par nederīgo medikamentu pieņemšanu aptiekās, ekoloģisku autoparku uzņēmumā, videi draudzīgu iepakojumu pirkumiem mūsu aptiekās un citi. Viss mūsu ikdienas darbs ir ilgtspējīgam mērķim – veselākai sabiedrībai. Un tā ir arī mūsu īpašā atbildība nākamajām paaudzēm.”
„Mēness aptieka” sabiedrības ilgtspējai
Uzņēmums iegulda farmaceitu tālākizglītībā un jaunu farmaceita darba metožu iedzīvināšanā.  Kā Latvijas Paralimpiskās komitejas ģenerālsponsors „Mēness aptieka” atbalstīja tās delegācijas līdzdalību Vasaras paralimpiskajās spēlēs Tokijā un Ziemas paralimpiskajās spēlēs Pekinā un sniedz nozīmīgu ieguldījumu bērnu paralimpiskā sporta attīstībai. „Mēness aptieka” atbalsta veselīga dzīvesveida aktivitātes senioru vecumā, sadarbojoties ar Latvijas Pensionāru federāciju un ziedojusi senioriem ar ierobežotām pašaprūpes spējām sadarbībā ar Latvijas Sarkano Krustu.
„Mēness aptieka” vides ilgtspējai
Uzņēmuma darbībā nozīmīga ir videi draudzīgu paradumu veidošana, mudinot sabiedrību tikai medicīniski pamatoti iegādāties zāles, tās neuzkrāt, savukārt neizlietotās atbildīgi nodot aptiekās. „Mēness aptiekās” rūpējas, lai medikamenti tiktu uzglabāti un transportēti atbilstošos apstākļos, neradot apdraudējumu videi. „Mēness aptieka” regulāri veic sabiedrības aptaujas, aktualizējot vides jautājumus.

Sustainable Brand Index™ ir Eiropā lielākais neatkarīgais zīmolu pētījums par ilgtspējību, kas ietver vairāk nekā 1500 zīmolus, 35 nozares un gandrīz 70 000 patērētāju 8 valstīs (Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Dānijā, Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā un Nīderlandē). Pamatojoties uz ilgtspējības definīciju saskaņā ar ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, pētījums veikts Latvijas patērētāju vidū un parāda, kā ilgtspējības aspektā zīmoli tiek uztverti gan vides, gan sociālās atbildības ietvaros. Par to  vairāk –  https://www.sb-index.com/latvia