Raksti / Jaunumi

Kā recepšu zāles uz māju droši var „atnākt”  pašas

Kā recepšu zāles uz māju droši var „atnākt” pašas

Šobrīd ļaužu, kuri no mājas iziet nevar, kļūst arvien vairāk. Hroniskām kaitēm, vājai imunitātei, funkcionāliem traucējumiem un Covid-19 radītiem ierobežojumiem pievienojušās arī pamatotas bažas pakrist uz slidenas ietves. „Mēness aptieka” labi palīdz atrisināt recepšu zāļu piegādi un saņemšanu, ja ir sarežģīti to izdarīt aptiekā, un pieprasījums recepšu zāļu piegādei uz mājām jaunā gada pirmajās nedēļās ir pieaudzis par 20%.  Pagaidām tas vēl tomēr ir jaunums, tādēļ rīcības plānu šādam gadījumam sīkāk apraksta „Mēness aptiekas” farmaceits, aptiekas vadītājs un konsultants tiešsaistē Vadims Brižaņs.

Esam radījuši visus priekšnoteikumus, lai „Mēness aptiekā” iedzīvotājiem šis jaunais aptiekas pakalpojums būtu ērti pieejams. Farmaceits sniedz konsultācijas un pieņem attālinātus pasūtījumus zāļu, tostarp recepšu zāļu un arī valsts kompensēto zāļu un medicīnisko ierīču,  piegādei uz dzīvesvietu. Zāles uz mājām galvenokārt piegādā kurjers un norēķināties par medikamentu un pakalpojumu var, izmantojot maksājumu karti.

Rīcības plāns ir  vienkāršs – vispirms jāpiezvana!

Pakalpojuma saņemšanai ir jāpiezvana „Mēness aptiekas tiešsaistes farmaceitam pa tālruni. Aktuālo pakalpojumu sniegšanas laiku un nosacījumus vienmēr var uzzināt mūsu mājas lapā, kur esam sagatavojuši arī īsu video, lai labāk būtu saprotams, kā zāļu piegāde uz mājām tiek realizēta. Varbūt cilvēks, kuram izrakstītas zāles, dzīvo tālu no aptiekas, varbūt pārvietošanos ierobežo veselības stāvoklis – hroniskas kaites, vāja imunitāte, funkcionāli traucējumi – vai to izdarīt liedz kāds cits svarīgs iemesls. Mēs jūtamies atbildīgi par to, lai arī šiem pacientiem medikamenti tiktu droši piegādāti.

Lai apskatītu šo video, lūdzu, piekrīti mārketinga sīkdatnēm.

Pakalpojuma saņemšanai ir jāpiezvana „Mēness aptiekas tiešsaistes farmaceitam pa tālruni 8555 darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 18.00. Lai farmaceits pa tālruni identificētu cilvēku, ar kuru runā, ir jānosauc savs vārds, uzvārds, dzīvesvietas adrese un personas kods. Farmaceits E-veselības sistēmā pārbauda, kādas zāles ir izrakstītas, un konsultē par to lietošanu. Ja izrakstīts zāļu starptautiskais nepatentētais nosaukums, izstāsta, kuras zāles ir lētākās un kuras aptieka var izsniegt, paskaidro, kāds ir izrakstīto zāļu lietošanas biežums, uzglabāšana, kā arī atbild uz neskaidrajiem jautājumiem par šo zāļu lietošanu. Farmaceits lūdz klientam būt mājās laikā, kad zāles varētu piegādāt, kā arī pārrunā samaksas kārtību.  Atkarībā no situācijas tiesības piegādāt zāles ir farmaceitam, farmaceita asistentam vai ārstniecības personai, kā arī kurjeram, brīvprātīgo organizāciju un biedrību pārstāvim, aprūpētājam un sociālā darba speciālistam, kurš sniedz sociālās aprūpes pakalpojumus.

Vienlaikus var pasūtīt bezrecepšu zāles

Par pasūtījuma apstrādi ir atbildīgi vairāki farmaceiti. Pacients vienlaikus var pasūtīt arī nepieciešamās bezrecepšu zāles. Tās tiks iepakotas atsevišķi no recepšu zālēm, bet piegādāt varēs kā vienu pasūtījumu. Aktuālo pakalpojumu sniegšanas laiku un nosacījumus vienmēr var uzzināt www.menessaptieka.lv.

Iepakojums ir dubults un drošs

Svarīgi, ka, piegādājot zāles uz mājām, tām jābūt pareizi iepakotām un tas nozīmē – dubultā iepakojumā. Uz ārējā iepakojuma tiek norādīts saņēmēja vārds, uzvārds, adrese, kontakttālruņa numurs, kā arī norāde par nepieciešamu papildu identificēšanu, ja tiks piegādātas narkotiskās un psihotropās zāles (to piegādi gan drīkst veikt tikai aptiekā nodarbināts farmaceits vai farmaceita asistents un, saņemot zāles, cilvēkam būs jānosauc savs personas kods un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments). Savukārt uz iekšējā iepakojuma ar zālēm būs norādīts saņēmēja vārds, uzvārds, personas kods un adrese, attiecīgās aptiekas nosaukums, adrese, darba laiks, aptiekas kontaktpersonas vārds, uzvārds un tālruņa numurs, uz kuru zvanīt, ja rodas jautājumi par piegādātajām zālēm.

Saistītie raksti