Bērnu vasaras brīvlaiks vecākiem nereti sagādā raizes: atvaļinājums darbā ir vien dažas nedēļas, bet bērni mājās veselus trīs mēnešus. Ar ko viņi nodarbosies, kas pieskatīs? Kā plānot vasaru, lai tā būtu bez raizēm gan bērniem, gan vecākiem? Konsultē Maija Dubava, ārste psihoterapeite Veselību centru apvienības poliklīnikā Aura.
Lūpu āda ir maigāka un neaizsargātāka nekā sejas. Nelabvēlīga vides ietekme, saules ultravioletais starojums, mitrināšana un barošana ir pāris no visiem uzdevumiem, ko jāspēj veikt higiēniskajai lūpu krāsai pavasarī un vasarā. Ko un kā izvēlēties, stāsta farmaceite.
Sāpju sajūtās nav nekā patīkama, taču tās mums ziņo par kādu neveselīgu procesu organismā, piemēram, locītavu problēmām, pārslogotu muguru. Tādēļ šos signālus ir svarīgi prast pareizi tulkot un uz tiem atbilstoši reaģēt.
Ārsts izraksta vai iesaka zāles, taču ar to jau ārstēšana tikai sākas. Lai sasniegtu gaidīto terapeitisko efektu, zāles ir pareizi jālieto. Izrādās, ka tas vienmēr nemaz nav tik vienkārši.
Insults ir pēkšņs galvas smadzeņu asinsrites traucējums, asinsizplūdumam vai trombam nosprostojot asinsvadu. Lai gan pirmajās stundās pēc insulta iespējama efektīva ārstēšana, tas joprojām ir viens no biežākajiem invaliditātes un nāves iemesliem pasaulē. Ieteikumus insulta profilaksei atgādina neiroloģe „Veselības centru apvienībā” Dace Bērziņa un „Mēness aptiekas” farmaceite Ieva Virza.
Galvenie jautājumi, uz kuriem jāatbild, – vai urīnceļu infekcijas var novērst? Kontrolēt? Pareizi izārstēt?
Kristīne Čakstiņa, vispārējās aprūpes māsa, vairāku gadu pieredze darbā ar sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centriem, un slimnīcām Latvijā: «Gadu gaitā ikdienas darbā ar sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centriem, redzu ieguvumu pacientu aprūpē, ikdienā izmantojot pacientam piemērotus un augstas kvalitātes izstrādājumus. Tas ļauj gudri ietaupīt finanšu līdzekļus un laiku, kā arī nodrošina labāku komfortu lietotājam.»
Mūsu āda ir tikpat individuāla kā mēs paši, un atkarībā no mūsu ģenētikas un dzīvesveida tā noveco atšķirīgi, taču lielākajai daļai no mums vispārēja ādas novecošanās sākas pēc 30 gadu vecuma.
Domājot par alerģijām, pirmais nāk prātā sienas drudzis. Koncentrēties uz to gan nav īsti pareizi, jo padara alerģijas par “pavasara/vasaras slimību”, taču gluži tā tas nav.