Raksti

Aizkavē sejas ādas novecošanos - sāc jau šodien!

Aizkavē sejas ādas novecošanos - sāc jau šodien!

Studējot piecus gadus farmāciju un apmeklējot dažādus kursus un seminārus, esmu nonākusi pati pie savas receptes, kā aizkavēt sejas ādas novecošanos, ar kuru šajā rakstā vēlos padalīties arī ar jums.

Es uzskatu, ka, lai aizkavētu grumbu rašanos jau sākotnēji, kad vēl nekādas pazīmes par to nelieciena, āda ir jāmitrina, jānodrošina tās elastības saglabāšana un papildus jāuzņem antioksidanti, kas aizkavē novecošanās procesus visā organismā kopumā.

Viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem, lai āda būtu skaista un mirdzoša, ir tās regulāra mitrināšana kā no ārpuses, tā arī no iekšpuses. Cilvēka organisms sastāv no 80% ūdens un ja tā trūkst, tad arī āda pamazām no sausuma sāk sažūt. Tieši tādēļ ikdienā nepieciešams lietot mitrinošus sejas krēmus un ne tikai. BIODERMA Hydrabio dermokosmētikas sejas kopšanas līnijas krēmu sastāvā ir unikāls AQUAGENIUM® patents, kurš nodrošina to, ka tiek uzlabota epidermas apūdeņošana un raga slāņa necaurlaidība. Krēmi satur PP vitmīnu, kas veicina starpšūnu lipīdu sintēzi un ābola sēklu ekstraktu, kas uzlabo ūdens cirkulācijas procesus epidermā. Šādi tiek veidota lipīdu barjera, lai esošais mitrums no ādas neiztvaikotu un vienlaicīgi panākta ādas mitrināša tās dziļākajos slāņos. BIODERMA Hydrabio Perfecteur SPF 30 aizsargā arī pret UV starojumu, kas ir ļoti svarīgs faktors, lai samazinātu ādas priekšlaicīgu novecošanos. Šis krēms lieliski piemērots lietošanai pa dienu, jo satur arī izkliedējušas un gaismu atstarojošas vielas, kas noslēpj nelielās ādas nepilnības. Pateicoties salicilcskābei, kas maigi noņem atmiršās ādas šūnas virskārtā, āda izskatās dabiski mirdzoša. BIODERMA Hydrabio krēms vairāk piemērots sausai ādai, bet BIODERMA Hydrabio želejkrēms normālai un jaukta tipa ādai. Visus krēmus var lietot gan kā dienas, gan arī kā nakts. Protams, pa dienu labāk izvēlēties krēmu ar SPF un vakarā atbilsotši ādas tipam krēmu vai želejkrēmu. BABĒ sejas līnija piedāvā mitrinošu emulsiju visiem ādas tipiem ar SPF 10, kura sastāvā ir alveja (mitrina), avokado eļļa (aizsargā), E vitamīns (antioksidants) un mitrinošu - barojošu krēmu ar SPF 20, kas vairāk piemērots sausai sejas ādai, jo satur Šī sviestu, Jojobas eļļu un hialuronskābi. Ziemā droši var lietot mitrinošus krēmus arī pa dienu, tikai jāievēro, ka tie uz sejas jāuzklāj ne vēlāk kā pus stundu pirms došanās laukā un ja temperatūra nav zemāka par -20 grādiem. Gadījumos, kad laukā ir īpaši auksts un vējains, labāk tomēr izvēlēties barojošu sejas krēmu.

Sejas ādas mitrināšanai papildus noteikti jālieto arī kāda mitrinoša maska un serums. BIODERMA Hydrabio sejas masku sākumā pirmo nedēļu jālieto katru dienu un pēc tam vienu reizi nedēļā. Jāņem vērā, ka šī sejas maska, atšķirībā no citām, nav jānomazgā. BIODERMA Hydrabio serums jālieto kursa veidā vienu līdz divus mēnešus pēc kārtas katru dienu un ieteicams šādu intensīvo ādas mitrināšanu veikt divas reizes gadā.

Lai veicinātu sejas ādas atjaunošanās procesus tikpat svarīgi ir arī to regulāri attīrīt, ikdienā lietojot speciāli sejas ādas tīrīšanai paredzētus līdzekļus. BIODERMA Hydrabio un BABĒ sejas līnijas piedāvā micelāro ūdeni, kas lieliski attīra ādu, efektīvi un saudzīgi noņemot netīrumus, sebumu un dekoratīvo kosmētiku. Micelāro ūdeni arī var lietot pēc sejas mazgāšanas pirms krēma uzklāšanas, tādā veidā tas pilda tonika funkcijas. Mazgāšanai ar ūdeni, lai nesausinātu ādu, ieteicams lietot BABĒ sejas līnijas micelāro gelu bez ziepēm, kurš lieliski piemērots kā jutīgai, tā sausai ādai. Reizi līdz divas reizes nedēļā jāattīra āda no virspusēji nedzīvajām šūnām ar sejas ādas skrubi. BIODERMA Hydrabio sejas skrubis tāpat kā sejas krēmi satur AQUAGENIUM® patentu, ābolu sēklu ekstraktu un PP vitamīnu, kas nodrošina vienlaicīgi arī ādas mitrināšanu. BABĒ sejas līnijas sejas skrubis papildus lobošajām sastāvdaļām (salicilskābe, pienskābe) satur Jojobas eļļu, kas mīkstina un baro ādu. Gan BIODERMAHydrabio, gan BABĒ sejas līnijas skrubji ir īpaši maigi un piemēroti lietošanai arī jutīgas ādas gadījumā.

Iekšķīgi, it īpaši, ja ir sausa āda, mitrināšanai iesaku lietot kādu no hialuronskābi saturošiem uztura bagātinātājiem, piemēram, Hialumax Duo, Biocell, Solgar Hyaluronic acid complex, divas reizes gadā divus līdz trīs mēnešus pēc kārtas, lai nodrošinātu šūnu mitruma līmeņa uzturēšanu no iekšpuses. Neatņemama ikdienas sastāvdaļa ādas mitrināšanai un ne tikai, ir ik dienu uzņemt nepieciešamo ūdens daudzumu, kas pieaugušam cilvēkam ir apmēram 1,5 – 2 litri. Ja ūdens uzņemšana sagādā grūtības, tad var pievienot tam dažādas dabīgas piedevas, padarot to par garšīgu ikdienas dzērienu.

Grumbas rodas, jo āda ar laiku zaudē elasticitāti un viens no galvenajiem iemesliem ir pakāpeniska kolagēna samazināšanās. Tieši tādēļ ir jāpapildina kolagēna rezerves divas reizes gadā divus līdz trīs mēnešus, uzņemot to papildus, ar uztura bagātnātājiem, piemēram, Perfectil Platinium, Skin Care Collagen Filler.

Liela loma novecošanās aizkavēšanā ir antioksidantiem, tādēļ vienu vai divas reizes gadā būtu labi iziet trīs mēnešu kursu ar kādu no uztura bagātinātājiem, kas satur astaksantīnu vai resverstrolu, kuri ir 600 reizes spēcīgāki antioksidanti kā C vitamīns, piemēram, ASTAXAN, EVOLAR. Ražotājs BABĒ ir izstrādājis līniju visiem sejas ādas tipiem VITANCE ANTI-OX, kura satur dabīgos antioksidantus – Vidusjūras reģiona multi - antioksidantu sistēmu (olīvas, vīnogas, tomāti, kvieši un zaļā tēja) un E vitamīnu, kas piesķir ādai dzīvīgumu, ja tā izskatās nogurusi un “pelēka”. Īpaši šāda veida kosmētika ieteicama cilvēkiem, kuri smēķē, jo smēķēšana ir viens no izplatītākajiem šādas ādas rašanās iemesliem, kā arī pārlieku liels nogurums ikdienā, kas mūsdienās kļūst arvien izplatītāk. Vislabāko efektu var panākt lietojot to kopā ar antioksidantiem kursa veidā trīs mēnešus vienu vai divas reizes gadā. VITANCE ANTI-OX līnijā ietilpst attīrošs gels sejas mazgāšanai, sejas krēms ikdienas lietošanai, kuru var kombinēt ar atjaunojošu serumu vai koncentrātu. Abus kopā nelieto. Serums jālieto divas līdz trīs reizes nedēļā, bet var lietot arī katru vakaru, ja ir tāda nepieciešamība. Koncentrāta gadījumā jāievēro lietošana piecas dienas pēc kārtas vienu reizi mēnesī. Tās lietošanas rezultātā ādā uzlabojas asinscirkulācija, tiek kavēti brīvie radikāļi un novērsta šūnu oksidēšanās, kas kopā novērš ādas priekšlaicīgu novecošanos.

Miegā notiek visi organisma atjaunošanās procesi, līdz ar to, tas nepieciešams arī veselīgas ādas saglabāšanai. Pieaugušam cilvēkam nepieciešams gulēt astoņas stundas katru nakti un visproduktīvākais miegs ir tieši laikā līdz pusnaktij. Svaigs gaiss palīdz apgādāt kā ādu, tā organismu kopumā ar nepieciešamo skābekli, kas nodrošina visus enerģijas procesus šūnās. Vislabāk, protams, doties pastaigās ārpus pilsētas pie jūras vai mežā, kur gaiss nav tik piesārņots.

BIODERMA dermokosmētika ir bioloģija ādas labā. BIODERMA pēta ādas bioloģiskos procesus veselā ādā un ādā ar funkcionāliem traucējumiem. Kosmētikas darbības mērķis ir atdarināt šos procesus. Visi produkti ir dermatoloģiksi droši, jo satur aktīvās vielas, kuras atrodas ādā vai ir līdzīgas tām, un bioloģiski stimulē ādā notiekošos procesus. Vairāk informācijas: bioderma.lv.

BABĒ Laboratorios dermokosmētika tiek ražota jau vairāk kā divdesmit gadus. Visa produkcija ir dermatoloģiski testēta, hipoalerģiska un paredzēta lietošanai visiem ādas tipiem, tai skaitā arī jutīgai ādai. Kosmētika saudzē ādas fizioloģisko līdzsvaru un pH līmeni. Tās sastāvā ir tikai dabiskas izcelsmes augu eļļas. Tā nesatur parabēnus, minerāleļļas un mākslīgās krāsvielas. Vairāk informācijas: babecosmetics.lv.

Abas dermokosmētikas līnijas iespējams iegādāties Latvijas aptiekās.

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.


Autore: Nellija Majore