Raksti

Mostamies pēc ziemas! - organisma attīrīšana

Mostamies pēc ziemas! - organisma attīrīšana

Pavasaris ir piemērots laiks, kad attīrīt organismu no visa liekā, kas ziemā uzkrājies. Tam lieliski noder zāļu tējas, dažādi augļu un dārzeņu sulu kokteiļi un bērzu sulas.

Svarīgs noteikums, lai gūtu vislabākos rezultātus, ir dzert pietiekami daudz ūdens - 1,5 līdz 2 litrus dienā. It sevišķi, ņemot vērā, ka organisma attīrošās tējas un citi produkti ir ar urīndzenošām īpašībām ar mērķi izskalot laukā visu lieko, tāpēc svarīgi nodrošināt organismu ar pietiekamu šķidruma daudzumu.

Bērzs uzņem ūdeni no zemes dziļākajiem slāņiem, kur tas pa ceļam tiek bagātināts ar dažādām vērtīgām vielām līdz nonāk koka stumbrā. Bērzu sula satur olbaltumvielas, aminoskābes, ogļhidrātus un daudzas vērtīgas minerālvielas. Bērzu sula uzlabo vielmaiņu, stiprina imunitāti, attīra organismu no toksīniem un sekmē organisma atjaunošanos. Tām piemīt urīndzenošas īpašības - izskalo no organisma sārmus un sāļu nogulsnējumus, attīra asinis un nieres. Vislabāk, protams, ir dzert svaigas bērzu sulas, jo tajās aktīvo vielu koncentrācija ir visaugstākā.

Sulu mēnesī bērzu sulas ieteicams dzert 7 līdz 10 dienas un šajā laikā vēlams arī izvairīties no smagiem un trekniem ēdieniem, neēst neko ceptu, nelietot uzturā gaļu un ievērot veģetāru diētu.

Organisma attīrošās tējas satur ārstniecības augu maisījumu, kuriem piemīt attīrošas un urīndzenošas īpašības. Aptiekās var iegādāties, piemēram, Dr.Tereško "Organisma attīrīšanai" un Dr.Pakalns "Tīrs organisms".

72 stundu sulu kūre organisma attīrīšanai -
Pirmā diena: 4 āboli bez serdes, 2 - 3 gurķi, 1 sauja pētersīļi, 2 saujas spināti, 4 kāti lapu kāposti, 1 bunte selerija, 1 citrons un 1 tējkarote sarīvēta ingvera sakne.
Otrā diena: 10 mazas bietes, 1 bunte selerija, 1 sauja koriandrs, 1 gurķis, 1 tējkarote sarīvēta ingvera sakne, 2 citroni, 10 romiešu salātu lapas, 1 sauja spināti, 15 burkāni.
Trešā diena: 6 āboli bez serdes, 10 mazas bietes, 1 bunte selerija, 1 sauja spināti, 1 gurķis, 1 citrons, 2 tomāti un 15 burkāni.

Pagatavoto kokteili uzglabā ledusskapī noslēgtā traukā. Dienas laikā katru stundu izdzer glāzi attiecīgās dienas sulu kokteiļa, kopumā astoņas glāzes dienā. Katras 30 minūtes izdzer glāzi ūdens. Nelietot kafiju, melno tēju un alkoholu. Vakariņās drīks apēst vidēju porciju sautētu vai tvaicētu dārzeņu. Katras dienas noslēgumā izdzert tasi kumelīšu tējas ar citronu.

Organisma attīrīšanai aptiekās var iegādāties arī tam speciāli paredzētus uztura bagātinātājus gan tablešu formā, gan šķidrā veidā, piemēram, New Nordic "Body Drain" tabletes, Metodren "Detox" mikstūra. Lietojot šos līdzekļus, dienas laikā obligāti ir jāizdzer 1,5 - 2l ūdens.

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.


Rakstā iekļauta informācija no www.birzi.lv un www.goodhousekeeping.com.
Autore Nellija Majore