Raksti

„Mēness aptiekas” tikšanās reizē ar Latvijas Pensionāru federāciju valda  siltas labestības  gaisotne

„Mēness aptiekas” tikšanās reizē ar Latvijas Pensionāru federāciju valda siltas labestības gaisotne

Svētku tikšanās reizei „Mēness aptieka” bija sagatavojusi grozu ar dāvanām veselībai, savukārt Pensionāru federācijas aktīvisti un rokdarbnieces no visas Latvijas saviem farmaceitiem sarūpējuši neredzēti bagātīgu rūpīgi pašdarinātu dāvanu klāstu – sākot no pavisam miniatūriem eglīšu rotājumiem un sīkiem talismaniem, cimdiem, zeķītēm un rotaļlietām, līdz lielākām tamborētām un izšūtām sedziņām, piespraudēm, greznumlietām. „Šogad mūsu draugiem dāvanās dažādi rokdarbi, ko iesaiņojām mūsu pensionāru roku šūdinātos auduma maisiņos. Visas adītās  siltās zeķes, cimdi un šalles šogad gan jau atdotas ziedojumiem Ukrainas cilvēkiem,” pastāsta Latvijas Pensionāru Federācijas valdes priekšsēdētājas vietniece Dzintra Žilde. Viņa ir Ziemassvētku tikšanās aktīvākā organizatore un pateicas visiem senioriem, kuri dāvanas no dažādām Latvijas malu malām ir sagādājuši. „Mūsu organizācijas ir visā Latvijā, mums tepat birojā pie sienas esošajā kartē tas ir labi redzams. Un visur cilvēkiem ir vajadzīgs atbalsts, iespējas būt kopā, darboties un iegūt informāciju. Savu federācijas informāciju izplatām arī ar laikraksta starpniecību, un tas mūsu biedriem ļoti vajadzīgs. Un bieži vajadzīgs ir arī farmaceita padoms. Ārsts kādreiz mēdz būt arī grūtāk sasniedzams.  Bet dažkārt cilvēkam gados varbūt pat nav tik nepieciešamas kādas zāles, kā iespēja parunāt, konsultēties, pārliecināties, ka tiek uzklausīts. Mēs esam ļoti priecīgi, ka tik daudzi mūsu pensionāri var vērsties pie „Mēness aptiekas” farmaceitiem pēc padoma. Tam ir liela vērtība. Tāpēc mēs arī ar pašu sarūpētām veltēm vēlamies farmaceitus iepriecināt svētkos un ceram, ka mums tas izdodas!”  saka Dzintra Žilde. Viņa arī šoreiz ir sagādājusi negaidītu pārsteigumu – iespēju „Mēness aptiekas” pārstāvjiem uz brīdi atgriezties bērnībā un pabūt kopā ar Ziemassvētku vecīti. Un izrādās – skaistie Ziemassvētku dzejolīši nemaz nav aizmirsušies un izskan priecīgā pacilājumā.

Gandrīz kā īsts Ziemassvētku tirdziņš ielīksmojošu leijerkastes skaņu radītu dziesmu pavadībā.  Tikai te neviens ne pērk, ne pārdod, bet dāvina un izbauda dāvanu vērtību, skaistumu un dāvināšanas prieku. „Mūsu klientu lokā ir  daudz pensionāru, un mēs allaž domājam, kā būt pieejamākiem, kā labāk sniegt farmaceitisko aprūpi. Ir aptiekas, kuru darbība nelielās apdzīvotās vietās tieši tāpēc ir tik būtiska, lai varētu sniegt pakalpojumu cilvēkiem gados, lai viņiem nav tālu jādodas pēc vajadzīgajiem medikamentiem, lai farmaceits ir sasniedzams padomam. Mūsu senioru dienas aptiekās tiek īpaši novērtētas, redzam, ka cilvēkiem ir svarīgi tieši sājā dienā atnākt uz aptieku, lai vajadzīgo iegādātos. Vēlam visiem Latvijas pensionāriem krietnu veselību Jaunajā gadā! Mūsu farmaceiti aizvien turpina pilnveidot zināšanas, lai ikreiz, kad rodas kādi jautājumi par zālēm, sniegtu vislabāko katram vajadzīgo atbildi,” tikšanās reizē pasniedzot „Mēness aptiekas” sarūpēto grozu ar dāvanām veselībai saka „Mēness aptiekas” valdes priekšsēdētāja Vilma Druliene.

Atbalstot Latvijas Pensionāru federācijas aktivitātes, „Mēness aptieka” arī 2022. gadā tradicionālo pensionāru dziedāšanas  un dejošanas kopu sadziedāšanās svētku laikā sniedza farmaceitisko aprūpi, piedāvājot ekspresdiagnostiskos izmeklējumus un farmaceita konsultāciju ārpus aptiekas. Savukārt aptiekās visā Latvijā pensionāri var saņemt arī Latvijas Pensionāru federācijas izdoto laikrakstu ar aktuālo informāciju.