Raksti / Jaunumi

Vadims Brižaņs – Gada farmaceits 2021

Vadims Brižaņs – Gada farmaceits 2021

Latvijas Farmācijas biedrības (LFB) augstu novērtējusi „Mēness aptiekas” farmaceita, aptiekas vadītāja, farmaceita tiešsaistes konsultāciju projekta vadītāja Vadima Brižaņa profesionālo darbu, piešķirot goda nosaukumu Gada farmaceits  2021.

Goda nosaukums Vadimam piešķirts par farmaceita profesijas popularizēšanu un sabiedrības izglītošanu, par farmaceita konsultāciju pilnveidošanu, izmantojot un attīstot jaunus komunikācijas veidus. „Mūsu tiešsaistes farmaceitisko konsultāciju pakalpojums ir kļuvis par farmaceitiskās aprūpes daļu jaunajā realitātē,” atzīst LFB balvas laureāts Gada farmaceits 2021 „Mēness aptiekā” – Vadims Brižaņs.

Kopš līdz ar veselības krīzes apstākļiem Latvijā „Mēness aptiekā” aizsākās attālināto konsultāciju projekts, tas ievērojami paplašinājis aptiekas pakalpojuma pieejamību, Šī projekta vadība līdztekus ar lielas pašā Rīgas centrā esošas rekonstruētas aptiekas vadīšanu prasa no Vadima ļoti  augstu atbildības sajūtu, profesionālās un organizatoriskās, tehnoloģiju  prasmes un protams – visaugstākās raudzes farmaceita profesionalitāti.  Aptiekas apmeklētāji ir novērtējuši viņa prasmi uzrunāt, ar savu stāju un attieksmi rosinot ieklausīties farmaceita padomā. Pamats darba rezultātiem ir viņa rūpīgā attieksme un vēlme izzināt, nemitīgi papildināt zināšanas. 2021. gadā Vadims daudz veltījis sabiedrības izglītošanai un mūsu uzņēmuma vārda popularizēšanai Latvijā plašā auditorijā, sākot no skolēniem līdz senioru vecumam, līdzdarbojoties daudzos mediju projektos, bet galvenais – dienu no dienas sniedzot vislabāko farmaceita padomu mūsu klientiem.

„Paldies manam aptiekas kolektīvam un tiešsaistes farmaceitisko konsultāciju projekta farmaceitiem! Paldies mūsu uzņēmuma vadībai par tiešo atbalstu mūsdienīgā tiešsaistes projekta realizācijai. Novērtējums no kolēģiem dod papildu motivāciju izvirzīt jaunus mērķus,” saka Vadims.

Vadims ir izaudzis starp mēģenēm, gan ne medicīnas, bet kosmētikas ražošanas vidē, kur kā ķīmiķe strādāja viņa māte. Profesijas izvēlē svaru kausi nosliekušies par labu farmācijai, kas apgūta Rīgas Stradiņa universitātē. Pēc trīs gadu veiksmīga darba „Mēness aptiekā” Vadims kļuva par aptiekas vadītāju un turpina vadīt lielas aptiekas darbu pašā Rīgas centrā. Farmaceits turpina studijas Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmā Rūpnieciskā farmācija. Vadims atzīst, ka profesijā izjūt piepildījumu un lielu gandarījumu par darbu. Vadims ir pārliecināts, ka ikviens farmaceits apzinās augsto atbildību –  katrs vārds, ko saka klientam, un aptiekas produkts, ko izsniedz, ietekmē cilvēka veselību. Mūsdienīga farmaceitiskā aprūpe ietver iedzīvotāju informēšanu par zāļu un uztura bagātinātāju pareizu lietošanu, iespējamo mijiedarbību, blaknēm un arī veselīga dzīvesveida popularizēšanu. Jo labāk pacients ir informēts un atbildīgāk lieto ārsta izrakstītās zāles, jo efektīvāka ir terapija.